.

B

vše A B c d e f g h ch i j k l m n O P r s t u v w z

Bellium bellidioides

chudobička

Menší vytrvalá rostlina podobná naší domácí sedmikrásce. Nadzemními výběžky se rozrůstá do úhledných hustých bochánků se svěže zelenými hladkými lístky. Výška 5 cm. Jednotlivé bílé naspodu načervenalé květy se žlutým terčem rozkvétají na dlouhých tenkých stvolech v průběhu května-července. Pro výsadbu volíme slunná nebo jen mírně zastíněná stanoviště s dobře propustnou hlinitopísčitou půdou. Vhodná i do menších skalek a koryt.

Bergeranthus jamesii

bergerantus

Zimovzdorný sukulent rozrůstající se masitými špičatými listy do hustých trsů. Výška 5 cm. V létě z červených poupat rozkvétají sytě žluté květy. Miluje plné slunce a dobře propustnou písčitou až kamenitou půdu. Pro výsadbu vybíráme místo s rychlým odtokem přebytečné vody od kořenů. V zimě je nutné zajistit naprosté sucho, nejlépe se osvědčilo zimování ve studeném skleníku.

Bruckenthalia spiculifolia

brukentálie

Stálezelený, vřesům podobný, keřík s drobnými šídlovitými lístky dorůstá výšky 10-20 cm. Na koncích hustě olistěných větviček v červenci rozkvétají malé hrozny růžových baňkovitých květů s lehkou vůní. Kvete velmi bohatě. Daří se jen na plném slunci, v dobře propustné písčité zemině s příměsí rašeliny. Vhodná na doplnění vřesoviště.