.

O

vše A B c d e f g h ch i j k l m n O P r s t u v w z

Opuntia polyacantha

nopál, opuncie

Zimuvzdorný sukulentní keřík s plazivými větvemi. Výška 10-25 cm. Stonkové masité segmenty jsou ploché a dlouze trnité. Velké žluté květy vykvétají v květnu-červnu. Vysazujeme do suché písčité až kamenité půdy na výsluní. Nejlepší jsou vyvýšená místa s rychlým odtokem přebytečné vláhy. V našich zimách odolný, při zachování základních podmínek, zcela nenáročný kaktus.

Omphalodes verna ‘Alba’

pupkovec

Stínomilná trvalka vhodná na ozelenění stinných částí skalky a hajních partií. Rozrůstá se do koberců dlouhými přikořeňujícími výhony s dlouze srdčitými listy. Již od dubna vykvétá čistě bílými květy, podobnými velkým pomněnkám. Miluje kyprou, přiměřeně vlhkou půdu, dostatečně zásobenou humusem.

Omphalodes cappadocica

pupkovec

Stínomilná trvalka s trsy úzce srdčitých listů. Výška 15-20 cm. Pomněnkově modré květy, uspořádané v řídkém vijanu, rozkvétají v dubnu-květnu. Pro výsadbu volíme lehké humózní půdy ve vlhkých a zastíněných místech.

Omphalodes cappadocica ‘Starry Eyes’

pupkovec

Rozrůstá se do trsů dlouze srdčitých sytě zelených listů. Výška 20-25 cm. Bohatě kvete v dubnu-květnu bílými květy s blankytně modrými proužky. Výborně se hodí k osázení vlhčích, částečně zastíněných míst s lehkou humózní půdou. Vhodně doplní hajní partie.

Oenothera speciosa ‘Silky Pink’

pupalka

Po celé léto bohatě kvetoucí trvalka. Výška 20-30 cm. Hedvábně růžové, miskovité květy nemají dlouhou trvanlivost, což je nahrazeno jejich množstvím. Miluje slunce a dobře propustnou zahradní půdu. Pupalky nejlépe vypadají vysazené ve skupinkách, aby vynikla jejich barevná krása.